Technologie

Drewno
Słupy nośne urządzeń wykonujemy z odpowiednio wyselekcjonowanego, wysokiej jakości drewna sosnowego z cięcia krzyżowego lub klejonego warstwowo na mikrowczepy. Standardowo stosujemy przekrój 90 x 90 mm. Istnieje możliwość zastosowania przekroju 95 x 95 mm lub 100 x 100 mm. Podesty, pochylnie, schody wykonujemy z desek o przekroju od 35 do 55 mm. Powierzchnie wszystkich elementów są gładko wykończone, a kanty zaokrążone.

Drewno o przekroju kwadratowym w odróżnieniu od okrągłego rdzeniowego posiada większą wytrzymałość mechaniczną i odporność na warunki atmosferyczne.
W drewnie okrągłym powstają pęknięcia, w które wlewa się woda powodując jego butwienie. Skraca to żywotność drewna

Impregnacja drewna: Słupy konstrukcyjne urządzeń, dachy zabezpieczamy impregnatem do drewna, następnie dwukrotnie lakierujemy. Pozostałe elementy z drewna impregnujemy metodą próżniowo-ciśnieniową.


Tworzywa sztuczne
W naszych urządzeniach wykorzystujemy trwałą i estetyczną płytę HDPE firmy Röchling, w różnych kolorach, o grubości 15 i 19 mm (bariery, osłony, zabezpieczania zjeżdżalni i inne).
Polietylen (HDPE) - w odróżnieniu od sklejki nie nasiąka wodą, nie pęcznieje, nie rozwarstwia się ani nie łamie. Jest to materiał odporny na trwałe zabrudzenia oraz graffiti. Dzięki zastosowaniu barwników w masie płyty, po zarysowaniu elementu powierzchnia nadal ma jednolity kolor i zarysowania nie są widoczne. Płyta HDPE nawet przy intensywnym użytkowaniu zachowuje swoją pierwotną formę przez długie lata. Płyta jest poddawana recyklingowi. Posiada Atest PZH.

W celu zabezpieczenia czołowych powierzchni słupów konstrukcyjnych przed wpływem warunków atmosferycznych, stosujemy nasadki z tworzywa sztucznego. Stanowią one również element dekoracyjny.

Łebki śrub osłaniamy kolorowymi elementami z tworzywa sztucznego. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkowników.

Stal
Ślizgi zjeżdżalni wykonujemy ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej o gr. 2 mm, boki z płyty HDPE o gr. 19 mm.

Drążki, szczeble wykonujemy z rury nierdzewnej lub malowane proszkowo. Pozostałe metale zabezpieczamy przed korozją poprzez malowanie proszkowe lub cynkowanie ogniowe.

Łańcuchy w huśtawkach ze stali nierdzewnej, wąskoogniwkowe.

W zawiesiach huśtawek wahadłowych i mechanizmie huśtawki ważki stosujemy łożyska toczne bezobsługowe. Zawiesia są cynkowane galwanicznie lub ogniowo.

Nasze urządzenia montujemy 10 cm nad powierzchnią ziemi, przy użyciu metalowych kotew zabetonowanych na głębokość 60 cm. Dzięki temu drewno nie styka się z ziemią, nie gnije, przedłuża się jego żywotność. Kotwy wykonujemy ze stali ocynkowanej ogniowo.